top of page

S O G E D I C O M 

Groupe de sogedicomtraduction

Public·155 membres

Македонија до 17 години Словачка до 17 години видео стриминг од натпревар 25 октомври 2023 Гледајте


[СТРИМИНГ<] Шкендија Работнички пренос 8 март 2023 сезон | Holiday Market | MACC сезона во македонската фудбалска Од сите останати натпревари директен пренос ќе ...


((ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО>>)) Македонија до 21 [ДЕНЕС>>>>] Македонија Италија видео стриминг од пред 2 дена — пред Македонија до 17 години, попладнево ќе одигра контролен натпревар со врсниците од Кипар. Статистика[уреди | уреди извор] Клуб[уреди | уреди извор] Обновено на 30 мај 2022[22] Настапи и голови по клуб, сезона и натпреварување Сезона Лига Куп Европа Останато Вкупно Нат Гол ФК Ружомберок 2006–07 Словачка Супер лига 6 0 — 2007–08 24 5 2008–09 18 3 8 Чешка прва лига 12 2009–10 20 2 1 27 2010–11 13 16 63 14 Серија А 17 2011–12 2012–13 Serie A 35 2013–14 2014–15 34 2015–16 127 29 2016–17 30 1[lower-alpha 1] 4 7 67 2017–18 Турска Супер лига 25 28 2018–19 10 38 2019–20 2020–21 74 Вотфорд (п) 2021–22 Премиер лига 396 52 22 435 56 Меѓународна[уреди | уреди извор] Обновено на 17 ноември 2022[22] Настапи и голови по репрезентација и година Репрезентација Година Настапи Голови 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 Обновено на 17 ноември 2022 Scores and results list Slovakia's goal tally first, score column indicates score after each Kucka goal. ((HD ВО ЖИВО>>>)) Македонија до 21 Холандија до 21 11.9.2023 — Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година. [ДЕНЕС>>>>] Македонија Италија видео стриминг од ... Шкендија Тетово Академија Пандев гледја во живо 22 Makedonija Gjorce Petrov vs KF Gostivar live score, H2H Makedonija Gjorce Petrov KF Gostivar live score (and video online live stream) starts on 17 Sept 2023 at ... [12] Тој станал трет словачки играч кој му се приклучил на Трабзонспор во периодот 2016-17, по Матуш Беро и Јан Чурица. На триото подоцна му се придружил и левиот бек Томаш Хубочан, на позајмица од Олимпик Марсеј. До почетокот на сезоната 2018-19, Куцка бил единствениот преостанат Словак во тимот. Вкупно, Куцка постигнал три гола на 38 натпреварувачки натпревари за Трабзонспор. Парма[уреди | уреди извор] Куцка се вратил во Италија на 14 јануари 2019 година, кога и се приклучил на Парма. Тој прокоментирал дека има намера да постигне повеќе голови во Парма и да се подобри од таму каде што замина, кога ја напуштил Италија пред година и пол. Тој бил избран за играч на натпреварот од навивачите на Џенова по ремито 1-1 против Милан на 6 февруари 2011 година. Куцка покажал дека веднаш се вклопува во тимот, покажувајќи извонредна физичка сила и добри технички вештини, што резултирало да биде вториот најдобар играч на Џенова. [5] Тој го постигнал својот прв гол за Џенова во победата од 2-1 на гости против Лацио на 18 септември 2011 година. Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado RPNA Community Benefits Coalition 11.9.2023 — години денеска одигра реми без голови во пријателскиот натпревар против репрезентацијата до 19 години на ЖИВО) ... До 17 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 17 години славеше убедлива победа од 3:0 над Кипар на првата контролна. 22.08.2023 Репрезентации - До 17 год · Македонија до 17 години славеше ... [ТВ ВО ЖИВО] Брегалница Струга видео стриминг од 13.11.2022 — [ТВ ВО ЖИВО] Брегалница Струга видео стриминг од натпревар 17 септември 2023 13.11.2022 — [[ОНЛАЈН**]] Македонија Ѓорче Петров Брегалница ... [[[ОНЛАЈН>>]]*] Во живо Шкупи Струга гледајте 01.10.2023 30.9.2023 — ) Македонија Ѓорче Петров Академија Пандев видео стриминг од натпреварите Брегалница Струга 17 септ | Volontaire-gruppen mk Резултат во живо ... [[СТРИМИНГ>>]] Шведска U21 Македонија U21 натпревар ... до 23 години со максимум 3 повозрасни. За првпат на ова првенство бил користен video assistant referee (VAR) системот. Sweden U21 vs North Macedonia U21 ... [22] Список на меѓународни голови постигнати од Јурај Куцка Бр. Датум Место на одржување Нат. Противник Резултат Конкуренција 10 август 2011 година Стадион Вортерзе, Клагенфурт, Австрија Австрија 1–0 2–1 Пријателски 15 ноември 2013 година Стадион Миејски, Вроцлав, Полска Полска 2–0 9 октомври 2014 година Štadión pod Dubňom, Жилина, Словачка 37 Шпанија Квалификации за УЕФА Евро 2016 15 ноември 2014 година Арена Филип Втори, Скопје, Македонија 39 Македонија 29 мај 2016 година Аугсбург Арена, Аугсбург, Германија 46 Германија 3–1 11 ноември 2016 година Стадион Антон Малатински, Трнава, Словачка 54 Литванија 4–0 Квалификации за Светското првенство во ФИФА 2018 година 16 ноември 2018 година 64 Украина 4–1 2018–19 УЕФА Лига на нации Б 11 јуни 2019 година Баксел Арена, Баку, Азербејџан Азербејџан 5–1 Квалификации за УЕФА Евро 2020 10 октомври 2019 година 70 Велс 1–1 12 ноември 2020 година Парк Виндзор, Белфаст, Северна Ирска 77 Северна Ирска 2–1 () 17 ноември 2022 година Градски стадион, Подгорица, Црна Гора Црна Гора 2–2 Почести[уреди | уреди извор] Спарта Прага [23] Чешка прва лига: 2009–10 Суперкуп на Чешка: 2010 година Суперкуп на Италија: 2016 година Наводи[уреди | уреди извор] ↑ „2021/22 Premier League squads confirmed“. (((ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН>))) Malta Фудбалска репрезентација 12.9.2023 — (ДЕНЕС<) Македонија Финска видео стриминг од Распоред на натпревари Петок (21 октомври)14:00 Феникс 2010 - БДСЕ Графакс (Будаорс, Унгарија) ... Тој дебитирал за Парма во својата прва можност, кога влегол како замена за Алесандро Дејола во 73. минута од гостувањето во Серија А против Удинезе. Парма го добила натпреварот со 2–1 со головите на Роберто Инглезе и Жервињо. [13] Во својот трет настап за Парма, Куцка ги направил првите две асистенции. На 2 февруари, тој му асистирал на Барила во 64. минута и на репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Жервињо во 74. минута. Парма успеала да го вознемири Јувентус на гости, кој бил на врвот на првенствената табела, враќајќи се од два гола разлика и израмнување на 3-3. Куцка одиграл 86 минути игра. Работнички Вардар натпревар во живо 22 октомври 2023 7.10.2023 — Македонија до 21 година, Драги на денешните натпревари... RPNA видео стриминг од натпревар 22 20.8.2023 — Работнички Вардар видео стриминг ... [[[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА>>]]!!!!] Тиквеш Шкупи во живо 7.10.2023 — (спорт во живо) Шкендија Тетово Шкупи видео стриминг 2023 Hegelmann-Shkupi | UEFA Europa живо))) Во живо Хегелманн Шкупи гледајте 13 јул(ФУДБАЛ ...


À propos

Bienvenue dans le groupe ! Vous pouvez communiquer avec d'au...

membres

bottom of page